Co warto wiedzieć o pozabankowych kredytach

Możliwość komentowania Co warto wiedzieć o pozabankowych kredytach została wyłączona
Co warto wiedzieć o pozabankowych kredytach

Co warto wiedzieć o pozabankowych kredytach hipotecznych dla firm i pożyczkach unijnych. Kupcom trudniej jest uzyskać kredyty biznesowe niż osobom fizycznym ubiegającym się o kredyty konsumenckie. Firmy pozabankowe mają mniejszą ofertę dla przedsiębiorców, ponieważ są mniejszym rynkiem.

Przy zakładaniu jednoosobowej działalności gospodarczej zakładane jest konto bankowe, na którym można otrzymać kartę debetową i korzystać z niej w przypadku wyczerpania środków. Jednak często zdarza się, że bank potrzebuje roku działalności, aby wydać kartę. Jeśli nie spełniają tego warunku, nadal istnieją pozabankowe firmy finansowe, które udzielają pożyczek firmom.

Co warto wiedzieć o pożyczkach dla firm udzielanych przez firmy pozabankowe?

Szukając najlepszych opcji dla swojej firmy, możesz natknąć się na pożyczkodawców, którzy oferują pożyczki ratalne, a wszystkie chwilówki muszą być spłacone w ciągu 30 dni. I najbardziej ryzykowne pożyczki zabezpieczone, których otrzymanie wiąże się z zabezpieczeniem, ale mają najniższe oprocentowanie. Ważną kwestią dla wszystkich przedsiębiorców jest koszt pożyczki dla firm.

W przypadku jednoosobowej działalności zadłużenie wygląda tak samo jak w przypadku kredytu konsumenckiego. Własny biznes to lepsza dźwignia w przypadku zadłużenia bankowego, daje większe szanse, czyli lepsze warunki i karty kredytowe. Jednak jak wiadomo trzeba być mobilnym finansowo i spełniać inne kryteria.

Czy przedsiębiorcy chętnie pożyczają pieniądze firmom pozabankowym?

Każdy właściciel firmy, który ma kłopoty finansowe i desperacko potrzebuje kapitału, wie, że pozabankowe pożyczki dla biznesu mogą wyciągnąć go z tarapatów. Nie tylko może spłacić swoje długi i uniknąć wizyt komorników, ale także zainwestować w rozwój firmy i poszerzyć zakres jej działalności. Istnieje kilka rodzajów kredytów firmowych, które dają przedsiębiorcom możliwość wyboru najlepszej oferty, łatwej do spłaty.

Przykłady kredytów hipotecznych dla firm przez instytucje pozabankowe

Jedną z form kredytu firmowego jest kredyt hipoteczny, który dla wielu przedsiębiorców jest najkorzystniejszy. Dzięki zaciągnięciu takiego zadłużenia właściciele firm mogą rozwijać swój biznes. Jedną z ofert jest kredyt hipoteczny krótkoterminowy na okres od 3 do 36 miesięcy. Jej przyznanie wiąże się z najniższymi kosztami akwizycji, elastycznymi opcjami spłaty oraz brakiem dodatkowych prowizji i opłat.

Co przedsiębiorcy robią z tymi pożyczkami dla firm? Najczęściej inwestują w rozwój firmy, a czekając na kredyt bankowy wykorzystują go również jako finansowanie pomostowe. Przede wszystkim jednak chodzi o odzyskanie płynności finansowej, a pożyczka to duży zastrzyk gotówki. Część przedsiębiorców nastawionych na zyskowną inwestycję traktuje zaciągnięcie kredytu na firmę jako uzyskanie szybkiego finansowania.

Rodzaje Kredytów Hipotecznych dla Firm – Instytucje Pozabankowe

Co warto wiedzieć o pozabankowych kredytach
Co warto wiedzieć o pozabankowych kredytach

Pożyczki dla firm, na okres jednego roku, z możliwością przedłużenia, z gwarancją braku dodatkowych prowizji i opłat w przypadku wcześniejszej spłaty.

Prowizja, którą musi zapłacić przedsiębiorca wynosi 14% w skali roku, a zabezpieczeniem jest hipoteka na nieruchomości, która nie jest wykorzystywana na cele mieszkalne. Decydując się na tego rodzaju zadłużenie proces przebiega szybko i nie dochodzi do przeniesienia tytułu własności.

Kredyty hipoteczne dla firm, na okres od 3 do 12 miesięcy, z terminami płatności dostosowanymi do potrzeb konkretnej firmy. Prowizja za dystrybucję pożyczek wynosi 6% od pożyczki na 3 miesiące. Udziela również korporacyjnych kredytów hipotecznych na okres od 12 do 36 miesięcy, oprocentowanie w wysokości 8% w skali roku oraz spłatę kapitału i odsetek w ratach.

To tylko przykłady kredytów firmowych i szczegóły należy uzyskać w konkretnej instytucji pozabankowej.

Pożyczki biznesowe UE

Przedsiębiorcy mogą otrzymać pożyczki unijne w wysokości od 10 000 zł do 50 000 zł oraz pożyczki w wysokości od 10 001 zł do 500 000 zł. Dzięki tej formie zadłużenia właściciele firm mogą przeznaczyć środki na wyposażenie: kancelarii prawnej, restauracji, warsztatu samochodowego. Pożyczka ta może stanowić środki na renowację zabytków.

Koszt tego rodzaju długu zazwyczaj zależy od czasu trwania prowadzonej działalności oraz kwoty, jaką przedsiębiorca chce pożyczyć. Ważną informacją jest to, że kredyt nie musi być ubezpieczony, czasami konieczne jest ustanowienie na niego gwarancji.

Składając wniosek o pożyczkę unijną nie musisz mieć zarejestrowanej działalności gospodarczej. W przypadku zawieszenia działalności, przed podpisaniem umowy należy ją wznowić. Przedsiębiorca musi mieć świadomość, że po rozliczeniu z US i ZUS-em nie może ubiegać się o pożyczkę unijną.

Wnioski o pożyczkę będą rozpatrywane w ciągu 60 dni roboczych od daty złożenia wniosku. Oferty instytucji pozabankowych są nadal dostępne, jeśli przedsiębiorca nie kwalifikuje się lub nie może czekać na dwumiesięczną pożyczkę.

angielski niemiecki francuski hiszpański