Jak przygotować kota do przeprowadzki?

Możliwość komentowania Jak przygotować kota do przeprowadzki? została wyłączona
Jak przygotować kota do przeprowadzki?

Koty zdobyły internet (i nasze serca) swoimi zabawnymi minami, szalonymi skokami i ogólną słodyczą. Ale są też terytorialne i często nie lubią zmian, zwłaszcza jeśli kot ma stany lękowe. Jak więc skutecznie przenieść się z kotem, aby nie narazić go na nadmierny stres? Kluczem jest jak najwcześniejsze przygotowanie kota do przeprowadzki. Nikt nie lubi być zaskakiwany wiadomością o przeprowadzce, a już na pewno nie Twój kot.

Zadbaj o swojego kota

Przygotowując się do przeprowadzki tak wcześnie, jak to możliwe, możesz ograniczyć niepokój i niespodziewane zachowania regresywne. Na noc przed przeprowadzką nakarm swojego pupila jego ulubionym posiłkiem, a następnie zamknij wszystkie okna i zarygluj drzwi. Może to brzmieć okrutnie, ale to najbezpieczniejszy sposób, aby zapobiec nagłemu ucieczce Twojego mruczącego przyjaciela przez drzwi wejściowe, podczas gdy ekipa przenosi Twoje spakowane rzeczy. Jeśli zamknięcie drzwi na klucz nie wchodzi w grę, wystarczy zwykły znak ostrzegawczy, który uchroni Twojego pupila przed całym zamieszaniem na korytarzu. Na koniec, upewnij się, że delikatnie umieściłeś swojego kota w niezawodnym transporterze, zanim pozwolisz ekipie przeprowadzkowej zajrzeć do środka. Jeżeli potrzebujesz pomocy z przeprowadzką to zatrudnij przeprowadzki biur, przeprowadzki firm, przeprowadzki międzynarodowe – te firmy świadczą usługi również dla klientów indywidualnych. Zapewniają sam przewóz mebli lub transport mebli z wniesieniem.

Przygotowania do przeprowadzki z kotem

Jeśli pakujesz się w pośpiechu, może to wystraszyć kota, że coś strasznego ma się wydarzyć. Kiedy już znasz datę przeprowadzki, zacznij od ustawienia pudełka lub dwóch w salonie. Twój koci przyjaciel może przyzwyczaić się do zapachu. Pozwól mu bawić się wokół i w kartonach do przeprowadzki. Jednak zawsze upewnij się, że sprawdziłeś wnętrze przed włożeniem przedmiotów do środka i zaklejeniem pudełka. Niezależnie od tego, czy masz kota w domu lub na zewnątrz, trzeba zaktualizować jego dane mikroczipa za każdym razem, gdy się porusza. To najszybszy sposób, aby znaleźć swojego pupila, jeśli się zgubi, zwłaszcza jeśli twój kot nie jest fanem obroży.

Niektóre koty mogą przypadkowo błądzić podczas przeprowadzki. Jeśli nie masz jeszcze mikroczipa to warto w niego zainwestować. Niespokojne koty mogą trudniej poradzić sobie z przeprowadzką niż inne. Jeśli Twój kot przyjmuje leki i potrzebuje dodatkowego leku na niepokój, skontaktuj się z lekarzem weterynarii w celu uzyskania porady i wypisania recepty lub suplementu. Unikaj podawania kotu jakichkolwiek leków, które nie zostały zatwierdzone przez lekarza weterynarii. Za każdym razem, gdy wyciągasz pudełko transportowe, Twój kot wie, że jedzie do weterynarza. W końcu to inteligentne stworzenia. Aby zmniejszyć niepokój przed dniem przeprowadzki, ustaw transporter tak wcześnie, jak to możliwe. Zacznij od skojarzenia transportera z zabawą i smakołykami. Umieść zabawki w pobliżu lub w transporterze, aby Twój zwierzak czuł się bezpiecznie.

Przeprowadzkę czas zacząć

Jeśli otrzymałeś klucze do mieszkania wcześniej, idź i zabezpiecz mieszkanie przed kotami. Poszukaj sznurków, potłuczonego szkła, dziur w ekranach okiennych lub czegokolwiek innego wystającego z dywanów lub ścian, co mogłoby zranić kota podczas eksploracji. Jedną z rad, jaką daje większość weterynarzy, jest wejście na czworaka i przejście się po domu. Zmieniając perspektywę, możesz dostrzec jeszcze kilka innych zagrożeń, które przeoczyłeś podczas spaceru. Zanim przywieziesz kota do nowego domu,  przygotuj dla niego spokojne miejsce z jedzeniem, wodą, kilkoma zabawkami i kuwetą. Kiedy wszystko się uspokoi po odjeździe pracowników firmy przeprowadzkowej, umieść pudło transportowe najpierw w sypialni, przy zamkniętych drzwiach. Otwórz transporter i pozwól kotu zbadać pomieszczenie, umieszczając w pobliżu transportera karmę, wodę i kuwetę. Nie zaleca się natychmiastowego wypuszczania kota na wolność w domu, ponieważ może to go szybko przytłoczyć i zwiększyć jego niepokój. Wykorzystaj sypialnię jako bazę domową i spędzaj w niej dużo czasu na zabawie.

Po rozpakowaniu się, możesz wprowadzić je do innych pomieszczeń, obserwując sygnały w pierwszym tygodniu. Koty mają tendencję do chowania się między urządzeniami, w szafach lub w dziurach w pomieszczeniu gospodarczym, kiedy się boją. Mogą tam utknąć lub uciec na zewnątrz, jeśli jest tam jakiś otwór. Jeśli są szczególnie niespokojne, trzymaj je w sypialni o znajomym zapachu, aż poczują się bardziej komfortowo. Bądź cierpliwy dla swojego kota. Bez względu na osobowość Twojego kociego towarzysza, przeprowadzka może być frustrująca. Zadbaj o to, aby kot oswoił się w nowej przestrzeni z kilkoma nowymi zabawkami i nowymi zwyczajami. Przeprowadzka może być przyjemna, kiedy jest odpowiednio przygotowana i to z długim wyprzedzeniem. Koty to inteligentne zwierzęta, które wyczuwają emocje właściciela. Spokojny właściciel to spokojny kot. Zadbaj o swojego pupila i poświęć mu dużo czasu, tak aby cały czas czuł Twoją obecność w tym całym zgiełku przeprowadzki.