Lekcje indywidualne w szkole muzycznej

Możliwość komentowania Lekcje indywidualne w szkole muzycznej została wyłączona

Lekcje indywidualne w szkole muzycznej – bazujesz tutaj na zainteresowaniach swojego dziecka? Wiesz, że Twoja pociecha kocha muzykę? Chcesz pomóc jej pielęgnować to hobby? Sprawdź, czym powinna cechować się profesjonalna szkoła muzyczna. Dowiedz się więcej także na temat indywidualnego toku nauczania. Dlaczego coraz więcej osób właśnie w ten sposób poszerza swoje kwalifikacje?

Jaką szkołę muzyczną warto wybrać?

Właśnie od tego zagadnienia trzeba zacząć. A wiele osób już tutaj popełnia sporo błędów. Chodzi o to, że np. dorośli wybierają dla swoich pociech placówki edukacyjne pierwsze z brzegu. To nic dobrego. Warto zdecydować się na takie szkoły muzyczne, które są przede wszystkim profesjonalne. Oczywiście, super byłoby, gdyby konkretna placówka edukacyjna znajdowała się relatywnie niedaleko domu, mieszkania itd. Przeważnie jednak trzeba wybierać pomiędzy dwiema kwestiami. Fundamentalne jest to, by szkoła muzyczna taka jak Artyz https://artyz.pl/lodz/ miała doświadczenie oraz pozytywne opinie.

Zarówno ze strony samych uczniów, jak i dorosłych. Warto zatem zweryfikować te zagadnienia. Właśnie pod kątem stażu, jak i recenzji. Co ma jeszcze tutaj duże znaczenie? Kadra nauczycieli. Dobrze byłoby to dokładnie sprawdzić. Zazwyczaj jest tak, że profesjonalna szkoła muzyczna bardzo dokładnie opisuje, kto prowadzi zajęcia teoretyczne, a także praktyczne. Z tych notek można dowiedzieć się wiele faktów na temat doświadczenia, czy osiągniętych do tej pory sukcesów itp. Zadaniem każdego rodzica jest to, aby pomóc dzieciom w podjęciu tej niełatwej decyzji.

Warto zaznaczyć, że wyodrębniamy tutaj rozmaite placówki. Niektóre szkoły muzyczne prowadzą zajęcia „na pełny etat”. Są to zatem klasyczne placówki edukacyjne, do których chodzi się od poniedziałku do piątku włącznie. Można jednak wyszczególnić także miejsca, w których szlifuje się swoje kwalifikacje tylko od czasu do czasu. Ta pierwsza opcja jest dedykowana pociechom, które chcą w przyszłości być muzykami z prawdziwego zdarzenia i w ten sposób zarabiać na życie. Sporadyczne zajęcia to zaś wariant dla dzieci, które traktują muzykę bardziej hobbystycznie.

Lekcje indywidualne to czasami najlepsze rozwiązanie

Lekcje indywidualne w szkole muzycznej
Lekcje indywidualne w szkole muzycznej

Niekiedy włodarze szkół muzycznych idą na rękę danej osobie i ustalają dla niej taki właśnie tok nauczania. Chodzi m.in. o młode gwiazdy, które już teraz np. koncertują, aczkolwiek nie mają zamiaru zaniedbywać edukacji. Młode piosenkarki regularnie jeżdżą po Polsce, lecz wiele z nich nie chce osiadać na laurach. Jest jednak jasne, że w ich przypadku chodzenie do placówek edukacyjnych od poniedziałku do piątku włącznie nie wchodzi w grę. Wszystko przez bardzo napięty harmonogram zajęć.

Na szczęście jest tutaj wyjście z tej sytuacji. Wszystko dlatego, że można zdecydować się na indywidualne zajęcia. A elastyczna szkoła muzyczna, np. Artyz w Bydgoszczy https://artyz.pl/bydgoszcz/ jest w stanie coś takiego właśnie zapewnić. Niekiedy chodzi np. o kłopoty zdrowotne. Jeśli dana osoba ma problemy na tej płaszczyźnie, a nie chce rezygnować z podnoszenia kwalifikacji, to często decyduje się właśnie na indywidualne zajęcia. W ten sposób później nie trzeba przejmować się zaległościami, gdy uczeń wróci już do pełnej formy (i tym samym do klasycznej metody zdobywania wiadomości – teoretycznych i praktycznych).

Dlaczego jeszcze zdecydować się na lekcje indywidualne?

Tak jak wspominaliśmy, niektóre osoby traktują to bardziej jako hobby. Mogą zatem zdecydować się m.in. na lekcje indywidualne. I coraz więcej ludzi skłania się właśnie do tego konkretnego rozwiązania. Wszystko dlatego, że w ten sposób można lepiej zdobywać kwalifikacje teoretyczne i przede wszystkim praktyczne. Nie da się ukryć, że zajęcia grupowe mają swoje plusy, ale także i minusy. W tym drugim przypadku należy dostrzec, że cała uwaga nauczycieli rozkłada się na kilku lub nawet kilkunastu uczniów. Nie jest to zaś optymalne.

Wielu ekspertów zauważa, że lepiej zatem decydować się na lekcje indywidualne. Dzięki temu nauczyciel skoncentruje się w 100% na danej osobie. Na bieżąco będą korygowane ewentualne pomyłki itd. Wielu fachowców uważa, że taka forma przyswajania wiedzy jest najbardziej efektywna. Poza tym grafik może być ustalany bardzo elastycznie. Jeśli ktoś zdecyduje się na zajęcia grupowe, to nie będzie „w centrum uwagi”. Także na tej płaszczyźnie. A w przypadku indywidualnych lekcji nie ma problemu, by np. konkretne zajęcia odwołać lub przesunąć na inny, bardziej dogodny termin.

Jak często chodzić na lekcje indywidualne?

To pytanie dotyczy oczywiście osób, które nie chodzą na co dzień np. do państwowych szkół muzycznych. W tym przypadku grafik jest bowiem (przynajmniej w pewnym zakresie) ustalany z góry. Na pewno częstotliwość zależy od wielu kwestii. Spore znaczenie ma tutaj to, jak szybko chcemy nauczyć się grać na danym instrumencie. Ważnymi czynnikami są także wolny czas oraz kwestie finansowe. Dobrze byłoby zatem znaleźć tak zwany “złoty środek”. Pamiętaj, że nauka powinna cieszyć, a nie męczyć. Liczy się także to, aby przyswajać nowe kwalifikacje we właściwy sposób. Warto dobrze nauczyć się danego tematu, a dopiero potem przystąpić do kolejnego. Dlatego tak wiele osób poleca właśnie indywidualne lekcje. Dzięki nim można dostosować tempo pod konkretnych uczniów. 

Artyz Szczecin nauka gry na instrumentach
Mieszka I 62
71-011 Szczecin
882077000
www.artyz.pl