Morski kontener chłodniczy

Możliwość komentowania Morski kontener chłodniczy została wyłączona
Morski kontener chłodniczy

Morski kontener chłodniczy to bardzo mocna i niezawodna konstrukcja. Jednocześnie kontenery chłodnicze mają duży margines bezpieczeństwa, co pozwala na zakup używanego kontenera, który może służyć przez wiele lat. Agregaty chłodnicze do kontenerów morskich są bardziej wydajne i niezawodne niż agregaty stacjonarne. Izotermiczny korpus kontenera chłodniczego wykonany jest z niezawodnego materiału o uniwersalnych wymiarach kontenera, co zapewnia jego płynność.

Kontenery chłodnicze są niezbędne do transportu towarów wymagających specjalnych warunków temperaturowych. Bezpiecznie jest przewozić mleko, mięso, owoce, ryby i wszystko, co szybko się psuje w wysokiej temperaturze.

Co to jest kontener chłodniczy?

Kontener chłodnia to izolowany kontener metalowy o przekroju prostokątnym, wyposażony w agregat chłodniczy. Zwykle powłoka zewnętrzna wykonana jest ze stopu aluminium, a jako materiał termoizolacyjny stosowany jest poliuretan. Zasada działania kontenera chłodniczego jest prosta – agregat chłodniczy dostarcza powietrze o określonej temperaturze do wnętrza kontenera od dołu. Ten ostatni podąża za pustym profilem podłogowym do drzwi, wznosząc się i z powrotem do instalacji sufitowej.

Wymiary kontenerów są znormalizowane, aby ułatwić transport różnymi środkami transportu. Długości to 20, 40 i 45 stóp. Wewnątrz kontenera chłodniczego można utrzymać temperaturę od około -30°C do około +30°C dzięki jednostce chłodniczej i izolacji. Z tego powodu jest niezastąpiony w transporcie towarów wymagających specjalnych warunków wysyłki. Warunki wysyłki można dostosować do konkretnych rodzajów produktów, od chłodzonych po mrożone. W razie potrzeby chłodzenie można wyłączyć, a kontener może swobodnie przewieźć dowolny ładunek.

Zalety kontenerów chłodniczych

Popularność kontenerów chłodniczych, zwłaszcza 40-stopowych i 20-stopowych, rośnie z roku na rok i coraz więcej przedsiębiorców wykorzystuje w swojej działalności nowe i używane kontenery chłodnicze.

Zalety chłodzonych kontenerów transportowych

Morski kontener chłodniczy
Morski kontener chłodniczy

W kontenerach chłodniczych towary wymagające specjalnych warunków temperaturowych mogą być przechowywane i transportowane, a do załadunku i rozładunku nie jest wymagany żaden specjalny sprzęt.
Kontenery chłodnicze mogą pracować w różnych trybach i w razie potrzeby zostać przekształcone w chłodnie lub zamrażarki. Dodatkowo w kontenerze można stworzyć warunki szklarniowe odpowiednie do przechowywania i transportu egzotycznych owoców i sadzonek.
Po wyłączeniu agregatu skumulowana temperatura wewnątrz agregatu może być utrzymywana do 24 godzin.
Kupując lub wynajmując kontenery chłodnicze od uznanej firmy, możesz polegać na szerokiej gamie opcji i wybrać dowolną modyfikację i wielkość. Możesz kupić i wynająć kontenery na długi lub krótki okres. Wszystkie kontenery wysyłkowe charakteryzują się wysoką jakością i trwałością. Zanim jakikolwiek kontener chłodniczy zostanie sprzedany lub wydzierżawiony, jest dokładnie sprawdzany, a każdy klient może otrzymać szczegółowe instrukcje dotyczące prawidłowego obchodzenia się z kontenerem.

Polecamy uwadze:

Zastosowania chłodzonych kontenerów transportowych

Kontenery chłodnicze znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, nie tylko w przemyśle spożywczym, ale także w przemyśle farmaceutycznym i handlu żywymi kwiatami. Służą jako magazyny zastępcze w przypadku awarii chłodni w magazynie. W tym przypadku najczęstszy jest najem terminowy kontenerów chłodniczych. Jednak przedsiębiorcy z branży restauracyjnej i hotelarskiej decydują się na zakup pojemników, ponieważ świeżość produktu jest tutaj najważniejsza. Pojemnik można dopasować do rozmiaru. W ofertach firm sprzedających takie kontenery można kupić nowe, używane i jednokierunkowe kontenery chłodnicze. Każda dostarczona jednostka jest sprawdzana pod kątem sprawności agregatu chłodniczego i szczelności naczynia. Dodatkowo są aktualizowane i podlegają ważnym kontrolom technicznym.

Czy warto wynająć kontener chłodniczy?

Zastosowanie morskich kontenerów chłodniczych to gwarancja osiągnięcia i utrzymania pożądanej temperatury: zarówno ujemnej, jak i dodatniej. Nie ma znaczenia, w jakim klimacie znajduje się kontener. Duże firmy, które muszą stale chłodzić swój ładunek, kupują kontenery chłodnicze, które działają na ich korzyść. Jednak dla firm, które na co dzień korzystają z tego typu sprzętu, lepszym rozwiązaniem jest leasing.

Klient decyduje na jak długo wynająć kontener chłodniczy o wymaganej wielkości. Nie musi się martwić o jego konserwację i naprawy, dlatego jest to bardziej ekonomiczna opcja niż zakup. Są też firmy posiadające już chłodnie, które decydują się na wynajem kontenerów chłodniczych. Wiąże się to ze zwiększonym popytem na jej produkty, takie jak lody latem.

Dlaczego warto korzystać z ofert firm oferujących kontenery chłodnicze?

Oferty obejmują sprzedaż lub wynajem nowoczesnych kontenerów chłodniczych po obniżonych cenach. Wszystkie procedury są proste i nie wymagają dużo czasu. Każdy klient może liczyć na całodobowe wsparcie i serwis. Każdy kontener wyposażony jest w energooszczędny agregat. Posiadają system telemetrii online, dzięki czemu serwis może na bieżąco monitorować: ruch kruszywa, temperaturę ładunku, położenie kontenera.