Masaż gorącymi kamieniami – co należy wiedzieć o tym zabiegu?

Możliwość komentowania Masaż gorącymi kamieniami – co należy wiedzieć o tym zabiegu? została wyłączona
Masaż gorącymi kamieniami - co należy wiedzieć o tym zabiegu?

Masaż Balijski gorącymi kamieniami http://taotaospa.pl/masaz-ajurwedyjski-warszawa-ajurwedajest wyjątkową techniką. W niej kamienie szlachetne, wulkaniczne oraz półszlachetne wykorzystywane są do wpływania na skórę oraz na ciało ludzkie. Masaż kamieniami zarówno może mieć na daną osobę wpływ psychologiczny, kosmetyczny oraz fizjologiczny. Jeśli odczuwamy mocne wyczerpanie czy to emocjonalne czy też fizyczne, to masaż http://taotaospa.pl/masaz-aloesowyten jest dokładnie tym, czego konkretnie potrzebujemy, aby móc złagodzić niepokój oraz wyleczyć ciało.

Rodzaje używanych kamieni

Terapia kamienna wykorzystuje kamienie naturalne utworzone z wulkanicznych skał wulkanów aktywnych. Takowe skały ogrzewają się powoli oraz chłodzą, poprzez gromadzenie użytecznych mikroelementów oraz makroelementów. Jak wiemy, kamienie mogą gromadzić energię, które oddawane są w interakcji z ciałem ludzkim. Do terapii stosuje się spłaszczone oraz gładkie kamienie o przeróżnych średnicach. Istnieją kamienie czarne (bazaltowe) oraz białe (marmur).

Kamienie bazaltowe do masażu utrzymują bardzo długo ciepło, co pomaga nam rozluźnić mięśnie, rozgrzać ciało oraz zmiękczyć tkanki. Bazaltowe kamienie wydobywane są w Peru, Indonezji, na Hawajach, jak i także w Argentynie. Masaż przy pomocy gorących kamieni również służy do uspokojenia duszy oraz umysłu, ponieważ otwiera energetyczne kanały. Jadeit biały jest stosowany w zimnej formie, aby móc uwolnić ciepło i tym samym wyrównać temperaturę.

Kamienie do masażu są ręcznie szlifowane, ponieważ skała ta jest wydobywana z Ziemi. W swojej formie pierwotnej występuje w sporych blokach z krawędziami ostrymi. W co po niektórych przypadkach jadeit jest stosowany w kamieniarstwie. Promuje uwalnianie energii oraz także otwieranie czakr.

Z uwagi na uwalniane mikroelementy podczas ogrzewania wpływa korzystnie na autonomiczny oraz ośrodkowy układ nerwowy. Terapeutycznym efektem tejże terapii jest sam wpływ przeróżnych temperatur, aktywacja punktów ciała biologicznych, jak i także wymiana wszelkich informacji. Kamienie początkowo ogrzewane były w bezpośrednim słonecznym świetle, dzięki czemu pochłaniały one energię słońca. W kosmetologii nowoczesnej oraz podczas zabiegów w SPA kamienie podgrzewane są w wodzie lub też przy pomocy specjalnych grzejników.

Na czym polega metodologia masażu gorącymi kamieniami?

Jak przebiega sama procedura takiego właśnie masażu? Bardzo ważne jest na pewno samo pomieszczenie do masażu. Światło obowiązkowo musi być stłumione. Co więcej powinna wybrzmiewać muzyka relaksująca. Możemy także skorzystać z aromaterapii. To wszystko się przyczynia do odprężenia maksymalnego osoby oraz także jej poprawnego podejścia do samego procesu leczenia. Nie martwmy się, że kamienie używane są wielokrotnie. Po każdym zabiegu poddawane są one dezynfekcji. Do ogrzewania są stosowane specjalne grzejniki do kamieni. Temperatura gorących kamieni musi być wyższa od temperatury ludzkiego ciała o około dziesięć do piętnastu stopni. Ale nie może być w żadnym wypadku niższa niż od czterdziestu czterech stopni oraz większa niż pięćdziesiąt pięć stopni. Z kolei temperatura zimnych kamieni wynosić może od zera do dwudziestu pięciu stopni. Wszystko jest zależne od samego celu leczenia.

Masowanie twarzy gorącymi kamieniami

W SPA http://taotaospa.pl/masaz-tajski-ursynow-warszawawykonywany jest także masaż gorącymi kamieniami twarzy. Masaż ten jest nie tylko przyjemny, ale do tego może pomóc nam się pozbyć napięcia, rozluźnić mięśnie naszej twarzy, wzmocnić krążenie w skórze krwi, a do tego oczyścić ją oraz nadać tkance elastyczności oraz miękkości. Procedura ta odnosi się do podnoszenia, ponieważ daje szlif oraz także wzmacnia sam przepływ limfatyczny.

Poza korzystnym działaniem na skórę, wykonana prawidłowo procedura masażu ma wpływ niezwykle pozytywny na sam metabolizm mózgowych komórek, a także zapobiega miażdżycy, zaćmie oraz co po niektórym innego rodzaju chorobom. Terapię przy wykorzystaniu kamieni najlepiej wykonać w salonie specjalistycznym, ale prostych technik jesteśmy w stanie się nauczyć w domu. Wystarczy, że zdobędziemy kamienie, które lubimy oraz zaczniemy się uczyć. Na początku musimy pamiętać o tym, że po każdym zabiegu muszą one być oczyszczone dokładnie oraz pozostawione w wodzie słonej na przynajmniej pół godziny, po czym musimy je wytrzeć do sucha. Kamienie w domu możemy podgrzać w gotującej się wodzie czy też użyć specjalnej podkładki grzewczej.

Przeciwwskazania do tego masażu

Masaż kamieniami na pewno nie jest zalecany co po niektórym osobom. Są to ludzie z zakaźnymi chorobami skóry, otwartymi ranami w okresie po chemioterapii czy też wysypką. Należy również zasięgnąć porady lekarza w przypadku osób, które chorują na przewlekłe choroby czy też mają zakrzepowe zapalenie żył. Nie jest to wskazany masaż dla kobiet w ciąży.

Masaż kamieniami inspiruje doskonale oraz do tego przywraca witalność. Z każdą następną sesją masażu otwiera się coś nowego, jak i także coś nieodkrytego. Będziemy chcieli się czuć coraz lepiej oraz będziemy chcieli bardziej doznawać. Każda osoba chce doświadczyć kolejnych wrażeń.