Co to jest hybrydowy lakier do paznokci?

Możliwość komentowania Co to jest hybrydowy lakier do paznokci? została wyłączona
Co to jest hybrydowy lakier do paznokci?

Co to jest hybrydowy lakier do paznokci? Lakier hybrydowy jest bardzo często stosowany przez kobiety, ze względu na to, że charakteryzuje się ponadprzeciętną trwałością. Jego użytkowanie niewiele różni się od tradycyjnego lakieru, który dostępny jest w drogeriach.

Czym dokładnie jest lakier hybrydowy do paznokci? Dlaczego jest to rozwiązanie godne uwagi? Jaki skład ma lakier hybrydowy? W jaki sposób powinniśmy nakładać lakiery hybrydowy? Jak zdjąć lakier hybrydowy? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Lakier hybrydowy do paznokci – co to jest?

Gdybyśmy zdecydowali się na to, aby zdefiniować lakier hybrydowy, z pewnością doszlibyśmy do wniosku, że jest to połączenie właściwości soak-off razem z tradycyjnym lakierem. Jedną z podstawowych różnic, którą należy nakreślić, jest konieczność utwardzania za pośrednictwem lampy UV bądź LED.

Dodatkowo widoczne są pewne różnice w składzie i mocnej pigmentacji, o czym piszemy w dalszej części artykułu. Warto wspomnieć o tym, że lakiery hybrydowe wyróżniają się ze względu na to, że są trwałe, odporne i oryginalne.

Stosowane są zarówno do manicure, jak i do pedicure. Są w stanie utrzymać się na paznokciach nawet trzy tygodnie, co z pewnością jest godne uwagi. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że z lakieru hybrydowego możemy skorzystać zarówno w profesjonalnym salonie kosmetycznym, jak i w domowym zaciszu. 

Dlaczego lakier hybrydowy jest godny uwagi?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego lakier hybrydowy jest tak chętnie wybierany przez kobiety. Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie jest skomplikowana. Chodzi w tym przypadku o doskonałe właściwości kosmetyku. Lakier hybrydowy charakteryzuje się dużą wytrzymałością, która oscyluje w granicach 2-3 tygodni.

W konsekwencji nie ma konieczności codziennego malowania, co z pewnością jest godne uwagi. Warto zwrócić uwagę na wysoką odporność na uszkodzenia. W praktyce rzadko dochodzi do sytuacji, w które warstwa lakieru odrywa się bądź uszkadza w dowolny inny sposób. Dużą zaletą jest także mocna pigmentacja i intensywny połysk.


Lakiery hybrydowe są ciekawe pod względem wizualnym- doskonale się prezentują i są atrakcyjne. Korzystając z nich możemy liczyć na naturalny efekt, a nasycenie kolorystyczne jest stosunkowo intensywne. Należy także wspomnieć o tym, że lakier ten jest w stanie zniwelować uszkodzenia płytki paznokcia. Kosmetyk jest w pełni bezpieczny i nie zagraża naszemu zdrowiu.

Potwierdzono badaniami, że lakier hybrydowy w dużym stopniu wzmacnia paznokcie. Ma wiele zastosowań, możemy dzięki niemu stworzyć dużo stylizacji, które mogą zapierać dech w piersiach. 

Lakier hybrydowy- konsystencja i formuła

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że duże znaczenie ma konsystencja hybrydy. Nie może być ona ani zbyt gęsta, ani zbyt rzadka. W konsekwencji rozłożymy równomiernie kolor na płytce. Nie musimy obawiać się także o brzydko prezentujące się smugi czy też zacieki. Dodatkowo aplikacja lakieru okaże się komfortowa i stosunkowo szybka. Jeśli chodzi o skład lakieru hybrydowego, możemy spotkać produkty zarówno standardowe, jak i również lakiery 3w1.

Korzystając z nich nie ma konieczności nakładania bazy bądź topu. Taka formuła jest przyjazna dla osób, które mogą pochwalić się wrażliwą skórą. Połysk utrzymuje się nawet do 14 dni, co z pewnością jest imponujące.

W jaki sposób nakładać lakier hybrydowy?

Wykonanie manicure hybrydowego nie jest problematyczne, jednakże zajmuje nawet kilkadziesiąt minut, w zależności od naszych sprawności manualnych. Aby rozpocząć działania, musimy posiadać bazę hybrydową, odtłuszczacz do paznokci, blok polerski, lakier hybrydowy, top hybrydowy, a także lampę UV bądź LED. W pierwszej kolejności powinniśmy pozbyć się skórek, a także spiłować paznokcie- dzięki temu nadamy im odpowiedni kształt.

Później nakładamy warstwę bazy i utwardzamy ją pod lampą. W dalszej kolejności nakładamy jedną bądź dwie warstwy lakieru hybrydowego. Znów korzystamy z lampy UV bądź LED (około 60-90 sekund). Pozostaje nam nałożyć top i postąpić podobnie jak w przypadku poprzedniej czynności. W ostatnim etapie zajmujemy się wykończeniem, czyli korzystamy z odtłuszczacza, aby pozbyć się lepkiej warstwy. Pamiętajmy o tym, aby wszelkie substancje nakładać równomiernie, również przy brzegach.

Zdejmowanie lakieru hybrydowego – jak tego dokonać?

Czynność rozpoczynamy od piłowania wierzchniej warstwy. Następnie korzystamy z płatków kosmetycznych. Nasączamy je odpowiednim preparatem, który przeznaczony jest do tego typu czynności. W dalszej kolejności owijamy paznokcie folią kosmetyczną.

Jeśli już przygotujemy paznokcie w taki sposób, należy odczekać około 5 minut. W kolejnym kroku próbujemy zdjąć kosmetyk za pomocą patyczka. Jeśli lakier nie schodzi, wówczas należy powtórzyć poprzednie czynności i spróbować ponownie. Do najczęściej popełnianych błędów możemy zaliczyć nieprawidłowe wypolerowanie, nie usunięcie skórek, niedokładne zdejmowanie hybrydy, pominięcie bazy utrwalającej. 

angielski niemiecki francuski hiszpański