Wszywka alkoholowa – co warto wiedzieć na jej temat?

Możliwość komentowania Wszywka alkoholowa – co warto wiedzieć na jej temat? została wyłączona
Wszywka alkoholowa - co warto wiedzieć na jej temat?

Wszywka alkoholowa – co warto wiedzieć na jej temat? Bardzo wiele osób uzależnionych od alkoholu decyduje się na rozwiązanie, jakim jest wszywka alkoholowa. Nie ma się temu co dziwić, bo w rozwiązaniu tym można pokładać spore nadzieje. Alkoholizm jest zaś problemem powszechnym, który może dotknąć każdego, bez względu na wiek czy status społeczny. Zanim jednak sięgniemy po wszywkę, dobrze jest dowiedzieć się, czym ona właściwie jest. Dzięki temu będziemy mogli podjąć decyzję dotyczącą tego, czy chcemy mieć wszywkę czy też nie.

Podstawowe informacje o wszywce alkoholowej

Wszywka alkoholowa - co warto wiedzieć na jej temat?
Wszywka alkoholowa – co warto wiedzieć na jej temat?

Wokół wszywek alkoholowych narosło wiele mitów. Niektórym wydaje się, że wszywka alkoholowa daje gwarancję na wyjście z uzależnienia. Niestety, nic jednak bardziej mylnego. Wiele osób wskazuje także na nieskuteczność tej metody walki z alkoholizmem. Prawda jak zawsze leży gdzieś pośrodku. Każdy więc musi zastanowić się nad tym, czy korzystanie z wszywki wiąże się w jego przypadku z korzyściami czy też z zagrożeniami. Na pewno wszywkę warto traktować jako coś, co będzie stanowiło wstęp do dalszej terapii. Dzięki wszywce stosunkowo łatwo można uzyskać pożądany stan trzeźwości. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że substancja wszyta pod skórę nie będzie działała wiecznie. Po dość krótkim czasie przestaje ona działać i należy wówczas radzić sobie z uzależnieniem w inny sposób. Na pewno wskazana będzie specjalistyczna pomoc. Jeżeli interesuje nas takie rozwiązanie jak wszywka, możemy udać się do lekarza psychiatry. Można udać się do niego zarówno prywatnie, jak i w ramach NFZ. Do lekarza psychiatry nie jest potrzebne skierowanie. Z tego też względu, każdy zainteresowany może skorzystać z usług lekarza tej specjalności zupełnie za darmo. Warto mieć jednak świadomość tego, że nie każdy lekarz zgodzi się na wszycie pod skórę esperalu https://odoklinika.pl/esperal-poznan-wszywki/. Dlatego też należy liczyć się z koniecznością odwiedzenia dwóch lub więcej lekarzy specjalistów. Czasami jednak pomoc udaje się uzyskać już u pierwszego z lekarzy.

Jak działa wszywka?

Zanim zdecydujemy się na rozwiązanie, jakim jest wszywka alkoholowa https://www.sensownie.edu.pl/co-daje-wszywka-alkoholowa/, warto dowiedzieć się, co właściwie wszywa się pod skórę. Otóż okazuje się, że pod skórę wszywany jest przeważnie esperal. Substancja ta doprowadza do tego, że organizm nie daje sobie rady z trawieniem alkoholu. To z kolei prowadzi do zatrucia alkoholowego. Jak zaś wiadomo, zatruciu alkoholowemu towarzyszą zazwyczaj bardzo nieprzyjemne skutki uboczne. Zazwyczaj osoba, która mimo wszywki sięgnie po alkohol będzie musiała liczyć się z przykrym samopoczuciem. Mogą dokuczać jej nudności, a także bóle żołądka oraz jelit. Bardzo powszechne są także zaburzenia świadomości. Pojawić się może także charakterystyczne zaczerwienienie twarzy. Jeżeli jednak uzależniony przyjmie duże ilości alkoholu, skutki mogą być nie tylko dokuczliwe, ale i niebezpieczne dla zdrowia. Może dojść do pojawienia się drgawek, a wówczas nietrudno o niebezpieczny w skutkach uraz. Na szczęście, esperal nie jest niebezpieczny dla organizmu. Przykre skutki uboczne pojawią się więc wyłącznie u tych osób, które nie będą przestrzegać zaleceń lekarza specjalisty. Należy również liczyć się z tym, że wszywka nie jest wskazana u wszystkich osób. Przeciwwskazaniem do wszywki będzie przede wszystkim silna depresja z towarzyszącymi myślami samobójczymi. Niektóre choroby, takie jak zaburzenia rytmu serca czy astma także mogą stanowić poważne przeciwwskazanie. O przeciwwskazaniach należy zawsze rozmawiać z lekarzem.

Sprawdź koniecznie:

Jak leczyć alkoholizm?

wszycie-esperalu-PoznańJak wynika z powyższych rozważań, wszywka nie stanowi remedium na alkoholizm. Niestety, mnóstwo osób sięga po alkohol pomimo wszywki. Doskonale byłoby więc zastanowić się nad tym, w jaki sposób przystąpić do leczenia uzależnienia od alkoholu. Najważniejsze będzie zawsze uświadomienie sobie problemu. Jeżeli problem dotyczy kogoś z naszej rodziny lub przyjaciół, trzeba okazać wsparcie. Miejscem, do którego warto się udać w przypadku chęci podjęcia terapii jest ośrodek leczenia uzależnień https://awesmedical.pl/. Można zdecydować się zarówno na leczenie ambulatoryjne, jak i na leczenie w ośrodku zamkniętym . Wybór sposobu leczenia zależy nie tylko od naszych preferencji, ale również od powagi problemu. Jeżeli problem alkoholowy jest poważny, pomóc może jedynie leczenie w ośrodku zamkniętym. Osoba uzależniona zostanie wówczas poddana w pierwszej kolejności detoksowi. Następnie wskazana będzie dalsza terapia. Mowa tu między innymi o spotkaniach grupy terapeutycznej. Psychoterapia grupowa prowadzona jest zazwyczaj pod czujnym okiem doświadczonych terapeutów. Jej uczestnicy są jednak odpowiedzialni za przebieg spotkań. Wymieniają się swoimi historiami, dzielą doświadczeniami i okazują wsparcie. Bardzo wiele osób decyduje się również na indywidualną współpracę ze specjalistą. Takie rozwiązanie jest nieodzowne, jeżeli chcemy wyjść na przysłowiową prostą. Walka z alkoholizmem czasami trwa latami, dlatego wskazana jest cierpliwość. Bez niej pokonanie problemu może okazać się niemożliwe. Warto również zadbać o spokój w trakcie terapii. Wskazane jest także wsparcie najbliższych, ale na to niestety nie zawsze ma się wpływ.