BB glow – jak długo się utrzymuje?

Możliwość komentowania BB glow – jak długo się utrzymuje? została wyłączona
BB glow - jak długo się utrzymuje?

BB glow – jak długo się utrzymuje? Makijaż permanentny ust, oka czy brwi jest bardzo popularny. Korzystają z niego kobiety za całym świecie, które chcą oszczędzić czas podczas porannego wykonywania make-upu, a także w celu podkreślenia naturalnej urody. Rozwój technologiczny w dziedzinie medycyny estetycznej i kosmetologii doprowadził do powstania nowoczesnego, innowacyjnego zabiegu, jakim jest bb glow.

Każda kobieta marzy o pięknej cerze bez doskonałości, która posiada wyrównany koloryt oraz naturalny, świeży blask. BB glow jest sposobem pigmentacji skóry twarzy, dzięki czemu możliwe jest ukrycie wszelkich defektów naskórka, jak zaczerwienienie, przebarwienia oraz szary kolor.

Po zabiegu skóra twarzy wygląda jak po nałożeniu rozświetlającego podkładu, dzięki czemu można wyglądać dobrze i świeżo bez stosowania kosmetyków koloryzujących. Jak długo utrzymuje się efekt bb glow? Na czym polega ten rodzaj pigmentacji? Kto może go wykonać?

Co to jest zabieg BB glow – na czym polega?

BB glow jest nowoczesnym zabiegiem, który od niedawna podbija serca kobiet. To rodzaj mezoterapii mikroigłowej, która jest wzmocniona o zaaplikowanie ampułki z pigmentem w głąb naskórka. Działanie mezoterapii wraz z preparatem do pigmentacji pozwala na silne odżywienie skóry twarzy, rozjaśnienie jej oraz wyrównanie kolorytu. BB glow można wykorzystać na skórę twarzy, problematyczne okolice oczu, dekolt i szyję, a także dłonie.

Podczas zabiegu w naskórek zostaje zaaplikowana ampułka, która w swojej recepturze posiada składniki aktywne o działaniu rozświetlającym, nawilżającym oraz koloryzującym. Dzięki mikronakłuciom, substancje mają szansę wnikać w głąb skóry i osiadać w niej, co pozwala na uzyskanie pożądanego efektu.

Zabieg można przeprowadzać na każdym rodzaju cery, także suchej, z widocznymi defektami. Efekty możliwe są do osiągnięcia już po pierwszym zabiegu, ale zaleca się przeprowadzenie kilka serii. Ampułka składa się ze składników, takich jak kwas hialuronowy, probiotyków, ekstraktów roślinnych oraz tonera i rozświetlacza, których odcień dopasowuje się do posiadanego koloru skóry. 

BB glow – jak długo utrzymuje się efekt?

Zabieg bb glow wywodzi się z pielęgnacji koreańskiej i jest coraz chętniej wybierany przez kobiety na całym świecie. Mimo, że podczas zabiegu powstają mikronakłucia, cały proces jest całkowicie bezbolesny i nie doprowadza do przerwania ciągłości na skórka – podczas aplikowania ampułki nie pojawia się krwawienie.

BB glow - jak długo się utrzymuje?Efekt rozświetlonej, wyrównanej cery widoczny jest już po pierwszym zabiegu, ale specjaliści zalecają jego przeprowadzenie w kilku seriach – najlepiej go sześciu aplikacji. Ilość i efekt zabiegów jest w dużej mierze zależna od początkowego wyglądu skóry – powierzchnia twarzy z widocznymi zmianami pigmentacyjnymi wymaga większej ilości aplikacji tonera.

Efekt wyrównanego koloru skóry utrzymuje się około sześciu miesięcy do roku. Po tym czasie konieczne jest powtórzenie serii zabiegów bb glow, aby cieszyć się pełną blasku cerą. Czas utrzymywania się efektu zależny jest od indywidualnych predyspozycji i reakcji skóry na ten rodzaj pigmentacji. Cena zabiegu jest zależna od lokalizacji i renomy gabinetu, waha się od 200 do 500 zł.

Ważne jest, aby w pierwszych dwóch tygodniach po aplikacji ampułki stosować się ściśle do zaleceń kosmetologa. Konieczne jest unikanie ekspozycji na słońce, a przy każdorazowym wyjściu z domu należy zaaplikować krem z filtrem przeciwsłonecznym. 

Efekty przeprowadzenia zabiegu bb glow

BB glow staje się coraz bardziej popularny. Jego sława spowodowana jest zaskakującymi rezultatami, które pozwalają pozbyć się kompleksów oraz uniknąć porannego makijażu. Efektami zabiegu bb glow są:

 • wyrównanie koloru skóry,
 • zniwelowanie defektów, jak nierówna powierzchnia naskórka, wgłębienia, blizny,
 • znaczna, widoczna poprawa nawodnienia i gęstości skóry,
 • ujędrnienie skóry oraz zniwelowanie drobnych zmarszczek,
 • nadanie blasku, poprzez zaaplikowanie rozświetlacza,
 • poprawa napięcia naskórka i pobudzenie do pracy fibroblastów, które są odpowiedzialne za produkcję kolagenu,
 • poprawa konturu i owalu twarzy,
 • zniwelowanie blizn potrądzikowych,
 • uzyskanie efektu jak po naniesieniu podkładu.

BB glow – jak wygląda zabieg?

Do zabiegu bb glow nie jest konieczne specjalne przygotowanie się klienta. Ważne jest wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań oraz niestosowanie silnych peelingów i ekspozycji na słońce w okresie dwóch tygodni przed planowaną data wykonania pigmentacji. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a ewentualne dolegliwości bólowe zależne są od osobistego progu bólu.

Przebieg zabiegu bb glow:

 1. Dokładne wykonanie demakijażu i oczyszczania skóry twarzy,
 2. Peeling, który pozwoli usunąć martwy naskórek,
 3. Dezynfekcja skóry, która pozwoli uchronić przed pojawieniem się zakażenia bakteryjnego lub wirusowego po mikronakłuciach,
 4. Wykonanie mezoterapii mikroigłowej z wykorzystaniem ampułki wzbogaconej o toner i rozświetlacz,
 5. Wmasowanie produktu w skórę i pozostawienie go na około 20 minut.

BB glow jest spektakularnym zabiegiem, który pozwala na bezinwazyjne uzyskanie jednolitego, wyrównanego koloru skóry. Pozwala pozbyć się kompleksów i niedoskonałości, a każdego dnia cieszyć się pełną blasku, świeżą skórą. 

angielski niemiecki francuski hiszpański