Wynajem busa jaki vat

Możliwość komentowania Wynajem busa jaki vat została wyłączona
Wynajem busa jaki vat

W jakich sytuacjach warto wynająć busa towarowego? Przeprowadzka, dostawa towarów, imprezy świąteczne, na które trzeba przewieźć rzeczy, remont i zakup materiałów, we wszystkich tych przypadkach nie można obejść się bez przestronnego samochodu. Meble, rzeczy nieporęczne, książki – wszystko można przewieźć wynajętym z wypożyczalni samochodów busem. Jeśli ktoś potrzebuje kierowcy, wypożyczalnia zapewni usługę wynajmu busa towarowego z kierowcą. Ale bez kierowcy jest taniej.

Kiedy wynająć busa towarowego lub osobowego?

  • Przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą a nie posiadający własnej floty samochodów może skorzystać z oferty wypożyczalni samochodów i wynająć busa towarowego do przewozu produktów, sprzętu czy też busa osobowego do przewozu pracowników. Często oferowane są tańsze wynajmy na dobę zamiast stawek godzinowych. Można pracować w dowolnym momencie, nawet w nocy.
  • Małe imprezy świąteczne z wyjazdem (rodzinne, firmowe). Rzeczy, żywność, sprzęt, rekwizyty są powodem codziennego wynajmu busów towarowych lub osobowych. Czasami takie wyjazdy kończą się dopiero o świcie następnego dnia, więc wynajem na doby jest całkiem uzasadniony. Kilkukrotne wzięcie taksówki będzie droższe.
  • Remont, drobna budowa, renowacja budynku – to częste wyjazdy do marketu budowlanego i hurtowni budowlanych. Zamówienie dostawy nie jest tanie, bardziej opłaca się wynająć busa towarowego na kilka dużych przesyłek.

Busy są zawsze sprawne technicznie i gotowe do pracy. Po każdym wypożyczeniu kabina, przedział ładunkowy lub bagażnik jest czyszczony i dezynfekowany. Aby dokonać wynajmu busa wystarczy mieć, co najmniej 23 lata, dokument tożsamości i prawo jazdy od dwóch lat (czasami od jednego roku).

Czy uda się zmniejszyć koszt wynajmu busa towarowego lub osobowego?

Busa można wynająć z kierowcą lub bez. Z kierowcą można zapomnieć o drodze i wszystkim z nią związanym. Ponadto warto wiedzieć przy wynajmie busa, jaki VAT będzie nałożony? Jeśli chodzi o wysokość VAT przy wynajmie busa będzie to zależne, czy usługa będzie świadczona z kierowcą czy bez. Polska Klasyfikacja Wyrobów i Usług wykazuje, że wynajem busa z kierowcą należy do usług transportowych. Czyli praca kierowcy jest usługą zasadniczą, natomiast wynajem busa usługą pomocniczą. W przypadku VAT dla usługi transportowej obowiązek opodatkowania powstaje na zasadach ogólnych, czyli w momencie wykonania tej usługi. W przypadku wynajmu busów osobowych i samochodów ciężarowych bez kierowcy usługa jest już świadczeniem najmu. Oznacza to, że przy świadczeniu takiego rodzaju usługi obowiązek opodatkowania powstaje z chwilą wystawienia faktury. Wynajem busa, jaki VAT? Usługa wynajmu busa jest opodatkowana stawką 23%, ale.  W przypadku, gdy podatnik świadczył usługę wynajmu busa osobowego (do 9 osób) z kierowcą albo też usługę wynajmu busa (ponad 10 osób) z kierowcą, to ma możliwość uzyskania niższej stawki VAT – 8%.

wypożyczalnia samochodów osobowych Szczecin
wypożyczalnia samochodów osobowych Szczecin

Wynajem busa jest opłacalny i coraz bardziej popularny?

  • Nowoczesny bus to doskonały środek transportu po mieście w sytuacjach, gdy trzeba spotkać się z partnerami biznesowymi, grupą przyjaciół, współpracowników lub zorganizować transfer gości na ważne wydarzenie. Wypożyczalnie samochodów oferują dużą nowoczesną flotę busów, które można wynająć w przystępnej cenie zarówno na jeden dzień, jak i na dłuższy okres czasu.
  • Możesz wybrać dowolny odpowiedni bus o różnej pojemności – od 8 do 20 osób
  • Można wynająć busa z kierowcą lub bez (kierowca zawodowy z dużym doświadczeniem dobrze zna trasy i kontroluje sytuację na drodze, dzięki czemu nie trzeba się martwić o bezpieczną jazdę)
  • Doskonały stan techniczny busa (wszystkie pojazdy przechodzą terminową diagnostykę i konserwację, to gwarancja bezpieczeństwa podczas podróży)
  • Komfortowa kabina (każdy nowoczesny bus do wynajęcia jest wyposażony w klimatyzację, wygodne fotele z wysoką pozycją siedzącą i dobrą widocznością)

Jeśli ktoś potrzebuje tylko od czasu do czasu transferu pracowników na duże odległości, o wiele bardziej opłaca się wynająć busa niż kupić i utrzymać samochód służbowy. Można wybrać pojazd o optymalnej pojemności do przewiezienia wymaganej liczby osób. Również przy wyborze busa warto wziąć pod uwagę cel podróży, konieczność umieszczenia bagażu, jego objętość itp. Ponadto pytając w wypożyczalni samochodów o wynajem busa, jaki VAT będzie obowiązywał? Można być miel zaskoczonym. Dlaczego? Wynajmując busa z kierowcą można skorzystać z niższego opodatkowania podatkiem VAT, zamiast 23% tylko 8%. A do tego otrzymywana jest pełna obsługa bez konieczności poszukiwania kierowcy w swojej firmie.

Większość ludzi jest przyzwyczajona do samochodów pięcioosobowych. Ale rodziny doceniły busy 8 i 9 osobowe, które posiadają: przestronność kabiny, komfort i wygodę. Usługa wynajmu busów jest często zamawiana przez instytucje edukacyjne, firmy, biura podróży. Czasami bus wynajmowany jest na długi czas: dla wielu firm jest to wygodniejsza i bardziej opłacalna opcja niż kupno busa służbowego. Busy są często wynajmowane na wyjazdy na imprezy biznesowe, które odbywają się w innych miastach, a także na wyjazd na miejsce uroczystości firmowych. Są również często zamawiane przez rektorów uczelni i instytutów badawczych, które organizują program kulturalny dla gości konferencji.