Czym są oraz jak radzić sobie z usuwaniem modzeli?

Możliwość komentowania Czym są oraz jak radzić sobie z usuwaniem modzeli? została wyłączona
Czym są oraz jak radzić sobie z usuwaniem modzeli?

Czym są oraz jak radzić sobie z usuwaniem modzeli? Modzele najczęściej powstają na stopach. Mogą powodować spory ból, który niestety utrudnia chodzenie. Jednak okazuje się, że można zapobiec ich powstawaniu. Przybliżmy sobie nieco bliżej temat modzeli.

Jak wyglądają modzele?

Modzele są po prostu odciskami, które pojawiają się najczęściej na stopach, ale także na rękach. Są w dotyku miękkie oraz mają barwę żółtą. Otoczone mogą być skórą zaczerwienioną. Są umiejscowione najczęściej na podeszwie stóp.

Najczęściej z modzelami problem mają kobiety, które spędzają większość czas na butach na dosyć wysokim obcasie. Modzele utrudniać mogą poruszanie się, a zignorowanie ich może doprowadzić do zapalnego stanu. A co zrobić gdy już nabawiliśmy się modzeli? Jak postępować?

Domowe sposoby na usuwanie modzeli

W sieci znajdziemy mnóstwo sposobów na usuwanie modzeli. Jednak pamiętajmy o tym, że sposoby domowe na usuwanie modzeli można wykorzystać jedynie wówczas, gdy odciski są bardzo małe. Jeśli właśnie z takimi mamy do czynienia to wystarczy, że wymoczymy stopy w ciepłej wodzie, od której dodajemy sodę oczyszczoną. W późniejszym kroku traktujemy nasze stopy pumeksem. Po wysuszeniu ręcznikiem wmasować należy sporo kremu nawilżającego.

Plastry z salicylowym kwasem są dostępne w aptece oraz mogą sobie poradzić świetnie nie tylko z nagniotkami, ale także z naszymi tytułowymi modzelami. Usuwanie modzeli (w stanie początkowym) jest również możliwe poprzez rumiankową kąpiel. Jeśli jednak nie potrafimy sobie poradzić z usunięciem modzeli, to powinniśmy skorzystać z pomocy profesjonalnej.

Zobacz także:

Kosmetyczka

Jedną z osób, która może sobie poradzić z usuwaniem modzeli jest doświadczona kosmetyczka. Do kosmetyczki udajemy się ze wszelkimi modzelami. Najlepiej jeszcze w takim stadium, gdy nas nie bolą. Wówczas kosmetyczka wykonuje nam pedicure leczniczy. A co gdy nasze modzele są już naprawdę w stadium zaawansowanym? Do kogo się udać? Na pewno nie powinna to być kosmetyczka. Zatem do kogo się udać?

Gabinet podologiczny

Gdy wiemy już, że mamy modzele. Co więcej znacznie nas bolą, to powinniśmy się zapisać na wizytę do podologa, który przyjmie nas do gabinetu podologicznego. Nie mamy naprawdę czego się obawiać. Zabieg w gabinecie jest całkowicie bezbolesny.

Specjalista wykorzystuje frezarkę czy też specjalne dłuto z wiertłem, które jest w środku puste. Bezpośrednio po zabiegu usunięcia modzeli czy też nagniotków na naszej stopie może się pojawić dziurka o niewielkich rozmiarach. Dziurka ta obowiązkowi powinna być zaklejona plastrem, aby nie wdało się tutaj żadne zakażenie. Jak widać w usuwaniu modzeli nic nie boli. Nie warto w związku z tym w nieskończoność unikać wizyty u podologa.

Naprawdę nie będziemy żałować. Nie dość, że pozbędziemy się naszego wstydliwego problemu, to jeszcze na dodatek wizyta będzie przebiegała w bardzo pozytywnej atmosferze. Czego jeszcze więcej chcieć? Chyba już niczego nie potrzebujemy. Czym prędzej powinniśmy umówić się na wizytę. Na sam koniec warto jednak dowiedzieć się co robić, aby móc zapobiec powstawaniu modzeli.

Jak zapobiegać powstawaniu modzeli?

badania bakteriologiczne w WarszawieOkazuje się, że musimy się trzymać konkretny zasad, aby na naszych stopach nie pojawiały się odciski, nagniotki i modzele. O jakich zasadach mowa? Na pewno nasze obuwie nie powinno być zbyt miękkie. Najlepiej jeśli będzie ono wykonane ze skóry miękkiej.

Podczas cięższych prac fizycznych należy w każdym wypadku zakładać na dłonie rękawiczki (przypominamy, że mogą pojawić się również na dłoniach).

Z kolei stopy powinniśmy kremować każdego dnia. Dzięki temu nasza skóra będzie w odpowiednim stopniu nawilżona. Kobiety powinny unikać rajstop o szwie grubym. Chodzi o to, aby już nigdy nie dochodziło do tarć.

Zarówno kobiety, ale także mężczyźni powinni sobie zapamiętać, że o stopy oraz o dłonie należy dbać i to przez cały rok. Bez żadnych wyjątków. Tenże aspekt zwłaszcza dotyczy skóry na stopach, o których niestety wciąż wiele osób dba jedynie latem.

Pamiętajmy, że podczas wizyty u podologa można porozmawiać o możliwie najlepszej pielęgnacji. To właśnie podolog jest fachowcem od naszych stóp. Doradzi on nam bardzo wiele licznych zastosowań, które sprawdzają się wręcz idealnie podczas codziennej pielęgnacji.

Można także zapytać o dobrej jakości krem. Najczęściej są wykorzystywane kremy, które oparte są na składnikach w pełni naturalnych. Dzięki temu nie będzie stosować żadnej chemii. Wiemy doskonale, że chemia w kosmetykach nie jest dobra. Im produkt bardziej naturalny, tym lepiej.

Na sam koniec warto dodać, że warto wybierać obuwie dobrej jakości. Bez tego niestety nam się nie uda zadbać dobrze o nasze stopy. Wszystko to co naprawimy codzienną pielęgnacją, zniszczymy słabym doborem obuwia. Miejmy tą świadomość.

Podolog zwróci nam nawet uwagę, że duży wpływ na pielęgnację stóp ma również materiał, z którego wykonane są skarpetki, które nosimy. Na pewno jak to wszystko złożymy do jednego, to będziemy mieli zadbane stopy i w przyszłości wizyty u podologa nie będą potrzebne.

angielski niemiecki francuski hiszpański